Air Max oro pagalvės istorija

Šiais metais švenčiame lygiai 30 metų nuo to laiko, kai rinkoje pasirodė pirmieji batai su oro pagalve – Air Max 1, kuriuos suprojektavo neįvertintas Tinkeris Hatfieldas. Šis modelis yra vienas iš labiausiai žinomų pasaulyje, tačiau ne kiekvienas žino oro pagalvės istoriją.

Kas išrado oro pagalvę?

Nors Air sistema pirmą kartą atsirado 70-aisiais, tikras populiarumas ją užklupo tik tuo metu, kai buvo galimą ją ne tik jausti po kojomis, bet ir pamatyti. Tinkeris Hatfieldas, pamatęs vieną pastatą, nusprendė sukurti batus, kurių vidus būtų nors iš dalies matomas. Taip būtent buvo sukurtas Air Max 1 su matoma oro pagalve, kuri vėliau tapo visos serijos simboliu. Verta prisiminti, kad milžinišką darbą į Air Max projektą įdėjo taip pat Davidas Forlandas, kuris Nike komandoje buvo atsakingas už batų amortizaciją. Kol rinkoje nepasirodė modelis Air Max 1, Davidas asmeniškai išbandė daugelį prototipų. Su kiekvienu nauju bandymu oro pagalvė tapdavo vis plonesnė, kas turėjo įtakos gamybos proceso supaprastėjimui bei suteikė galimybę įpūsti į pagalvę daugiau oro, o tai padidindavo amortizacijos lygį.

Oro pagalvės ištobulinimas

Air Max oro pagalvė tobulėjo su kiekvienu naujų batų modeliu. Didžiausias kokytis buvo toks, kad Oregono koncernas įmontuodavo oro pagalvę su vis daugiau oro, todėl amortizacija šios serijos keduose tapdavo vis geresnė. Kuo daugiau pavykdavo įpūsti oro, tuo mažiau reikėjo putų išorės pade. Pirmasis modelis, kuriame yra matomas šis sprendimas yra Air Max 180.

Nauja technologija, nauji sprendimai

Air Max produkcijos lūžio momentu tapo blow molding technologija, pasižyminti medžiagų sujungimo būdu su įpūtino technologija. Tai suteikė galimybę pagaminti Air Max 93, kuris pasižymi oro pagalve 3D versijoje. Dar viena naujovė avalynės rinkoje buvo modelis Air Max 95, kuriame buvo įmontuotos net dvi oro pagalvės: viena po kulnu, kita — priekyje. Vėliau Nike prekės ženklo projektuotojai dirbo, norėdami rasti būdą sujungti šias dvi dalis į vieną, todėl greitai dienos šviesą išvydo Air Max 97, su oro pagalve per visą pado ilgį. Tai lėmė, kad amortizacijos pasaulis koncertui iš Oregono jau netūrėjo ribų. 2006 metais Nike sukūrė modelį Air Max 360, kurio pade jau visiškai atsisakyta putų, taikant technologiją Caged Air, kuri taip pat pelnė amortizacijos kaip ir stabilizacijos funkciją.

Air Max technologija nuolat plečiasi ir tobulėja ir nors kiekvieną kartą atrodo, kad jau nieko naujo negalima išgalvoti, Nike sugeba nustebinti. Tai, kas atrodo neįmanoma dabar, galima daiktas, kad pamatysime netolimoje ateityje.

Air Max batai 50style.lt parduotuvėje

50style.lt asortimente rasi įvairius Air Max serijos batų modelius, tarp kitko Air Max Command, Air Max Motion LW. Kedai yra pasiekiami vyriškuose ir moteriškose dydžiuose. Platus modelių spalvų pasirinkimas lemia, kad kiekvienas turėtų atrasti tinkamą porą sau, kuri pabrėžtų kasdienes stilizacijas.