Kaip paruošti avalynę žiemai? Štai mūsų patarimai!

Lapkričio antra pusė yra gera proga, kad pagalvotum apie žieminius batus savo garderobe. Vasaros aprangos pakeitimas į žieminę, šiltų, vilnonių megztinių ištraukimas iš spintos ir praėjusių metų avalynės paruošimas naujam sezonui. Prisiminkite, kad prieš avint žieminę avalynę, kuri spintoje praleido jau keletą mėnesių, būtina ją atitinkamai paruošti naudojimui naujame sezone. Kokiu būdu? Galime patarti!

Batų paruošimas žiemai

Jeigu atitinkamu būdu prižiūrėjote avalynę praeitais metais, užteks, kad ištrauksite ją iš dėžutės, ištrauksite popierius iš vidaus ir pravėdinsite kambario temperatūroje. Jeigu pastebėjote iš praėjusių metų užsilikusius nešvarumus ar dulkes, perbraukite medvilnine šluoste. Verta atsiminti, kad vilnonė ar medvilninė šluostė gerai poliruoja batus pagamintus iš dirbtinės arba skeltinio odos. Pravers valant Feewear Gendo viršų, kurių aulas buvo pagamintas iš sintetikos arba Puma Rebound, kurių viršų sudaro natūrali ir dirbtinė oda. Ant tekstilinio pamušalo jau atsirado pirmieji pūkeliai? Tam, kad jų atsikratytum pasinaudok elektriniu pūkų surinktuvu. Norint atgaivinti kvapą batų viduje naudok avalynei skirtus dezodorantus, o vėliau įdėk naują antibakterinį įdėklą. Jeigu batai turi raištelius, ištraukite juos ir išplaukite, kad švytėtų švara. Su minkštu šepetėliu pavalykite padą ir atstatykite batus į tamsesnę vietą išdžiūti. Tačiau nepamirškite apie svarbiausią — patikrinkite ar ant batų neatsirado nutrynimų ar pažeidimų žymių. Tokiu atveju verta nunešti juos pas artimiausią meistrą. Taip pat rekomenduojame susimąstyti ar praėjusio sezono batai Jums vis dar patinka, ir ar nereikės naujos poros ateinančiai žiemai.

Ko reiktų vengti

Internetiniuose forumuose ir pažįstamų tarpe esate girdėję nuomones, kad geriausiai batus atnaujinti galima skalbiant juos skalbimo mašinoje, o vėliau džiovinant ant radiatoriaus? Tai didžiausios batų priežiūros klaidos Prisiminkite, jog avalynės negalima:

  • mechaniškai skalbti (taip pat skalbimo mašinose),
  • mirkyti vandenyje,
  • džiovinti ant radiatoriaus ir palikti džiūti ant tiesioginių saulės spindulių,
  • valyti cheminėmis priemonėmis.

Kodėl neverta daryti visų šių išvardintų dalykų? Viskas tam, kad apsaugotum savo aulą nuo pažeidimų, kurie gali atsirasti išėmus batus iš skalbimo mašinos būgno. Tačiau tai dar nėra viskas. Per didelis vandens ar naudojamos priemonės kiekis gali susilpninti klijus ir siūles, kurios jungia padą su aulu, ir staiga pradėti atsiskirti į dvi dalis. Kodėl negalima batų laikyti aukštoje temperatūroje? Situacija labai panaši — tam, kad klijai išlaikytų, o aulo faktūra nesusiraukšlėtų, nesuskilinėtų ir kitaip nebūtų sugadinta. Plovikliai savo ruožtu gali sukelti tam tikrus pokyčius ant Jūsų batų, o ant jų paviršiaus gali atsirasti įvairiausios dėmės. Ar verta? Užtikriname Jus — tikrai ne!

Priežiūra, pritaikyta pagal medžiagos tipą

Taigi, kokiu būdu geriausiai pritaikyti žieminius batus naujam sezonui? Svarbiausia yra pritaikyti priežiūrai priemones, pritaikytas tam tikroms medžiagoms. Visiškai kitaip atrodys zomšos paviršių valymas, negu viršaus iš natūralios lygios odos. Užtat:

  • valant batus iš glotnios (skeltinio) bei dirbtinės odos – pvz. modeliuose Feewear Auron 2, Umbro Giza II ar adidas Hoops 2.0 Mid būtina taikyti minkštą ir šlapią šluostę. Pasiteisins tai ne tik norint išvalyti dulkes, bet ir gilesniam valymui.
  • susidūrus su nubuko oda ir zomša turite atsiminti, jog privalote elgtis kitaip. Ši oda nemėgsta drėgmės, todėl turint tokius modelius, kaip Feewear Lound, Feewear Visby ar Timberland Westford užteks jog panaudosite specialų aulo valymo šepetėlį su švelniais šereliais. Verta pažymėti, jog toks valymas padės atsikratyti taip pat įsisenėjusį purvą bei dulkes.
  • žieminių batų viršų valykite su specialiais šampūnais skirtais avalynei arba su aktyviosiomis valymo putomis. Ši paskutinė dažniausiai įveikia visokio tipo nešvarumus, tačiau nepamirškit susipažinti su naudojimo instrukcija esančia ant pakuotės.

Specializuotos priemonės

Tačiau tai dar ne viskas! Kiekvienais metais susimąstai apie tai, kaip valyti dėmes nuo druskų? Mūsų būdas yra prevencija. Šiam tikslui verta investuoti į apsauginį impregnatorių, kuris apaugos žiemos avalynę nuo drėgmės, druskos ir sniego. Tuo pačiu apsauginis kremas, arba kitaip kremas vaškas suteiks galimybę pasirūpinti riebia ir išvaškuota oda ją maitinant ir apsaugant nuo drėgmės. Todėl prieš prisidedant sezonui ir ruošiant batus, verta juos netik išvalyti, bet ir tinkamai impregnuoti. Viskas tam, kad kuo ilgiau galėtum džiaugtis nepriekaištinga švara ir atitinkamomis žiemos batų savybėmis.