Kaip valyti avalynę nuo druskos?

Žiema yra nuostabus laikas aktyviems žmonėms! Tačiau žaidimai sniege yra tik vienas iš šio sezono veidų — kitas tai ledas ir purvas susimaišęs su sniegu miesto gatvėse. O kaip gi nepaminėjus druskos, kuri nors ir saugo mus nuo slidžių dangų gatvėje, negrįžtamai gadina mūsų mėgstamiausius batus. Būtent todėl tinkama priežiūra yra labai svarbi. Susipažink su nenuviliančiais druskos nuo avalynės šalinimo būdais ir kartą bei visiems laikams pamiršk apie aulinius, kuriuos reikia išmesti sezono vidurį.

Kuo greičiau, tuo geriau

Visiems mums yra pažįstama tokia situacija: tik porą minučių einame iš namų iki autobusų stotelės ir jau matome ant aulo charakterinį baltą dėmę. Tuo tarpu druska gatvėse barstoma tokiais kiekiais, jog užtektų tik tai akimirkos, kad įsiskverbtų į aulą ir pradėtų nenaudingai jį veikti. Ką daryti tokioje situacijoje? Jeigu žinai, kad Tavęs laukia ilga diena, būtinai įsigyk pakuotę drėgnų servetėlių — geriausiai skirtų vaikams, nes jos yra švelniausios. Jų pagalba gali pašalinti nenorimus nešvarumus, nors tiek, kad avalynė liktų nepaveikta iki vakaro. Grįžus reiktų suskubti pasirūpinti tinkamu žieminių batų valymu.

Medžiagos

Ką reikia žinoti prieš pradedant šalinti druskų dėmes nuo batų grįžus vakare namo? Visų pirma privalai atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios pagaminta Tavo avalynė — tai universali taisyklė prieš pradedant valyti bet kokia technia. Skeltinio oda, nubukas ar zomša pasižymi skirtingomis savybėmis ir poreikiais, įvairiai reaguoja į druskos ar purvo dėmes. Tam, kad veiksmingai pašalinti nešvarumus, pradėkime nuo etiketės skaitymo ir įsitikimo, kokios medžiagos sudaro mūsų batų aulą. Tik po to galime pradėti juos valyti, o pradėti vertėtų nuo lengvo viso viršaus valymo šepetėliu. Daryk tai labai delikačiai. Druska, pilama ant gatvių dažnai yra maišoma su smėliu — intensyvus braukymas gali pakenkti lyg stiprus peelingas ir negrįžtamai pakenkti. Būk atsargus ir pasistenk to išvengti! Visų pirma — atsargumas.

Druska ir skeltinio oda

Tavo odiniai batai turi negražias dėmes nuo druskos? Ramiai, tai pavyks išvalyti, tik reikia trupučio žinių. Pirma, reiktų rasti švelnaus plauko šepetėlį ir iššukuoti viršų. Daryk tai tokiais pačiais, tačiau švelniais judesiais, kad nepaliktum žymimų ant odos. Vėliau paruošk vandens ir švelnaus muilo tirpalą, dar gali naudoti vaikišką šampūną. Nereikia tirpale minkyti viso bato — retas kuris toleruoja tiesioginį kontaktą su vandeniu! Paimk medvilninę šluostę ir pamerk ją į vandenį. Išgręžk vandens perteklių, delikačiai brauk per nešvarias aulo vietas taip pašalindamas dėmes. Druska turėtų būti lengvai išvaloma, o jeigu vis dar pastebi jos likučius, įsigyk specialią priemonę, kurią pataria gamintojas. Nepamiršk pravalyti taip pat pado — tai labai svarbu. Baigus valymą palik žieminius batus džiūti šiltoje, vėdinamoje patalpoje, toliau nuo stiprių šviesos šaltinių ir šilumos. Vėliau būtina juos impregnuoti — tik taip patikimiausiai apsaugosi avalynę nuo kitų nešvarumų.

Batai iš zomšos ir nubuko

O ką daryti su kitomis medžiagomis? Rudeniniai arba žieminiai batai dažnai yra pagaminti iš nubuko ar zomšos — medžiagų panašių į odą, tačiau pasižyminčiais kitomis savybėmis. Visų pirma jų delikati struktūra reikalauja tam tikrų specialių šepetėlių su guminiu antgaliu naudojimo ir visiško kontakto su vandeniu vengimo. Drėgmė lemia, jog nubukas ir zomšas minkštėja, o vėliau netenka formų, kol deformuojasi negrįžtamai. Kaip susidoroti su atsiradusiomis druskos dėmėmis? Tokioje situacijoje rinkis specialias šio tipo avalynei skirtas valymo priemones — idealiausiai tiks putos arba gelis. Tačiau kol dar jų neuždėjai, išbandyk priemonės veikimą ant mažai matomos aulo dalies. Atsargumo per daug nebūna! Švarius batus palik išdžiūti toliau nuo stiprių šilumos šaltinių, o vėliau nedelsiant impregnuok.

Apžiūrėk avalynės priežiūros priemones iš Bama prekės ženklo ir kaip paruošti avalynę žiemai..