idealus begimo batai

Bėgimas – nemokama, paprasta ir naudinga sveikatai sporto rūšis. Šis disciplina turi vis daugiau gerbėjų visame pasaulyje, o nuo kelių dešimtmečiu tai labai populiarus sportas taip pat ir Lietuvoje. Reguliariai treniruojantis yra laiko sudėlioti mintyse daugelį dalykų. Bėgimas pozityviai veikia Tavo organizmą, formas ir bendrą savijautą. Jau nuo seno žinoma, kad aktyviai fiziškai judant išsiskiria endorfinai, arba kitaip vadinamas – laimės hormonas. Laimingas bėgikas, tai dar toks, kurio batai yra idealiai pritaikyti prie dangos ir pėdų tipo. Kaip išsirinkti atitinkamą porą? Mes patarsime!

Gera forma ištisus metus

Naujametinis iššūkis? Atostogų formos? Savo kūno linijomis rūpinkis ištisus metus. Neapleisk treniruočių nei per rudens liūdesį, nei per žiemos depresiją. Gaila yra palikti likimo valiai tai, ko siekei per tiek daug savaičių, todėl pasibaigus vasarai neapleisk treniruočių. Fizinis aktyvumas per visus metus ir gerai subalansuota mityba yra sėkmės garantija. Neina kalba apie griežtas treniruotes arba badavimą. Esmė yra išsiugdyti gerus įpročius ir juos nuolatos palaikyti.

Nepasiduok

Vietoj to, kad kiekvieną vasarą sekti „30 dienų maudymosi kostiumėlio iššūkį“ arba „Pasiruošk vasarai“, paprasčiausiai neapleisk sporto! Sportinių veiklų ir jų rūšių įvairovė yra praktiškai nesuskaičiuojama. Didžiuliu ir neblėstančiu populiarumu džiaugiasi bėgimas. Šis sportas idealiai tinka formuoti gražesnes kūno formas, o treniruojantis dirba didžiausias raumenų kiekis, ir, žinoma, Tau tai nieko nekainuoja. Nereikia sporto klubo abonementų nei asmeninio trenerio. Trukdžiu gali būti tik nenoras ir motyvacijos trūkumas.

Idealūs bėgimo bateliai?

Ar egzistuoja idealūs bėgimo bateliai? Iš karto galime pasakyti, kad taip. Viskas priklauso nuo bėgimo poreikių ir lūkesčių. Kertiniu veiksniu yra dangos tipas, kurį paprastai pasirenki bėgdamas. Antras veiksnys? Pėdų tipas. Egzistuoja trys tipai: pronacija, supinacija ir normali pronacija.

Pronacija

pronacija

Kitaip tai dar vadinama vidine rotacija, arba pėdos statymo būdas, kai jos linkusios suktis į vidinę pusę. Tai yra natūralus judesys, kai statome pėdą nuo kulno iki pirštų. Žmonės pasižymi įvairiausiais pronacijos lygiais – normaliu, lengvu, vidutiniu ir stipriu. Atsižvelgiant į tai yra būtina išsirinkti tinkamiausius batus. Užteks padaryti paprastą testą, kad patikrintum ar Tavo pėda nėra linkusi į pronaciją. Paimk batą, kurį avi jau keletą mėnesių. Jeigu jų padas yra labiau nusitrynęs po kulnu ir ties vidiniais bato kraštais, tai reiškia turi pronaciją. Skaičiuojama, kad apie 45% bėgikų pasižymi tokiu pėdos tipu.

Supinacija

supinacija

Kitaip tariant tai pėdos krypimas arba rotaciją į išorę. Lyginant su pronacija, kuri yra natūraliu pėdos judėjimo trajektorija, šis mechanizmas veikia visiškai kitaip. Kai Tavo pėdos atsispiria nuo dangos, vietoj to, kad kryptų į vidų, pėda sukasi į kitą pusę. Kaip pastebėti supinaciją savo pėdose? Paimk savo batus ir pasižiūrėk į padą. Jeigu pado sluoksnis atrodo labiau panešiotas po kulnu ir po priekine pėdos dalimi, reiškia Tavo pėdos linkusios į supinaciją. Pagal statistiką tik 5% bėgikų pasižymi tokiu tipu.

Normali pėda

normali peda

Tai yra trečias ir paskutinis tipas. Skaičiuojama, kad apie pusę bėgikų pasižymi tokiu pėdos tipu. Kaip atpažinti šią pėdų rūšį? Vėlgi, įsižiūrėk į savo mėgstamiausių batų padą. Jeigu labiausiai nusitrynę batai yra po kulnu ir pado viduryje, tai yra neabejotina, kad Tavo pėdos priklauso šiam tipui.

Dangos tipas

Bėgant Tavo pėdos atsimuša į žemę visada tiksliai su ta pačia jėga, neatsižvelgiant į dangos pobūdį. Keičiasi tik šių judesių amortizacija ir dažnis. Asfaltas yra kietas, todėl būtina išsirinkti batus su didele amortizacija. Tuo tarpu žemė arba miško takelis yra daug minkštesnės dangos, todėl priima kur kas mažiau smūgių nei bėgant asfaltu. Tokiai dangai tiks modeliai, kurie pasižymi vidutine arba nedidele amortizacija.

Priklausomai nuo dangos tipo, kuria dažniausiai bėgi, išsirink bėgimo batelių amortizaciją.