Streetwear‘as, arba gatvės madas tiesiai iš Kalifornijos!

Streetwear‘as, arba gatvės madas tiesiai iš Kalifornijos!

Nepavyks paslėpti tiesos — gatvės mada užkariauja pasaulį! Tendencija, kuri kilo saulėtoje Kalifornijoje, įkvėpimo semiasi iš daugybės skirtingų krypčių, jungiant jas į vieną žavingą ir aistringą derinį. Kokia jo pagrindinė taisyklė? Jokių taisyklių! Laisvo, miesto stiliaus gerbėjai mėgsta šį aprangos derinimo būdą būtent dėl laisvės, kurią jis užtikrina. Čia nėra suvaržymų; nėra kažko tokio, kaip „netinkama“ ar „nepriderinta prie visumos“. Skamba gerai? Mes irgi taip manome! Sužinok, iš kur kilo gatvės mada bei kur ieškoti įkvėpimo bei pamėk jį taip pat, kaip ir mes!

Dešimtmečius trunkantis tobulėjimas

Nors atrodytų, kad susidomėjimas šia tendencija pasirodė visai neseniai, tai... taip tik atrodo! Oficialiai streetwear‘as, arba sportinė gatvės mada tapo tikrai žinoma 90-ųjų pradžioje, tačiau jo šaknys siekai kur kas giliau. Pirmųjų užuomazgų reiktų ieškoti prieš dar du dešimtmečius! Tai būtent tada, septinto dešimtmečio pradžioje, didžiųjų miestų gatvėse pradėjo būti pastebimos stilizacijos, kurias galėtume priskirti gatvės madai. Kokiose vietose jis paplito? Visų pirma, Los Andželas ir kiti Kalifornijos miestai, kuriuose pradėjo populiarėti, taip vadinama, banglentininkų kultūra. Savo žymę čia paliko taip pat Niujorkas, o konkrečiau jo energija ir neįpareigojanti laisvė. Beveik nepriklausomai nuo to, ką pripažinsime esant labiau charakterinio miesto madai, savo sostinę ji gali vadinti tik vieną iš šių dviejų miestų, nors nepavyks nuslėpti, jog stipriau ji jungiasi su Kalifornija.

Repas ir banglentė

Jau žinome, kada susikūrė gatvės mada. Tačiau kas būtent įkvėpė mus dėvėti tokio stiliaus aprangą? Tai lėmė du šaltiniai: hiphopo muzikos gerbėjų pamėgtos stilizacijos bei banglenčių kultūra, ypatingai paplitusi Jungtinių Valstijų Vakarų krante. Pirmoji priežastis atnešė susidomėjimą oversize džemperiais, laisvomis kelnėmis bei tam tikro tipo... maištą prieš nusistovėjusias tendencijas. Antroji, tuo tarpu — lengvumą, gaivumą ir drąsą sportinius elementus adaptuoti kasdieniuose stilizacijose. Todėl, jeigu nori atrasti gatvės mados esenciją, atkreipk dėmesį į bėgimo batus, marškinėlius ir džemperiais, kuriuos dėvi bėgikai ar futbolininkai. Tikriausiai jie puikiai pasiteisins kasdieniuose deriniuose, be to — suteiks Tau galimybę prisiartinti prie banglentininkų stiliaus pradžios! Charakterinė gatvės stiliaus savybė yra sąsajos su tam tikru prekės ženklu ar konkrečia sportine komanda, kurių logotipas puošia marškinėlius, džemperius ar kepures. Gatvės madą, kurią pažįstame šiandien, drąsiai priima taip pat tai, ką atnešė su savimi pankai, DYI susidomėjimo banga ar net... sunkiojo metalo muzika. Milžinišką įtaką bendrai miesto madai turėjo taip pat workwear, o tai reiškia — darbo apranga, kurią taip pat pritaikytą prie miesto stiliaus įvaizdžių. Geriausias pavyzdys? Timberland batai! Avalynė sukurta, galvojant apie fiziškai dirbančius, ypatingai medkirčius, yra tikra streetwear‘o klasika.

Taisyklė numeris 1: viskas visiems!

Pagrindinė gatvės mada įkvėpta stilizacija? Marškinėliai arba džemperis, mėgstami džinsai ir kedai. Ant galvos gali atsidurti kepurė su snapeliu, o ant nugaros — kuprinės arba maišelis. Galbūt... tačiau nebūtinai, nes laisvė yra pagrindinė streetwear‘o taisyklė. Dar vienas svarbus dalykas: privalome būti autentiški tam, ką dėvime. Nepaisant prabėgusių dešimtmečių ir besikeičiančių stilių, ši tendencija išsaugojo savyje tam tikrą maištą, kuris įkvėps ieškoti naujų, neakivaizdžių kelių ir nenoriai eis į kompromisus. Konformizmas? Sekimas tendencijomis nepaisant savo preferencijų? Tikrai ne čia! Būtent dėl šių, giliai įsišaknijusių tradicijų, gatvės mados gebėjai taip noriai renkasi tai, kas buvo. Populiarumu vis dar džiaugiasi prieš du ar tris dešimtmečius žymūs modeliai. Šalia miesto mados klasikos galima paminėti, pavyzdžiui, batus Nike Air Max arba kedus adidas Air Force 1. Kiti variantai? Miesto mada iš saulėtos Kalifornijos dievina sportinę aprangą! Fila Strada Low yra visai akivaizdus (ir madingas!) pasiūlymas, tačiau taip pat gerą sprendimą priimsi pasirinkdamas vyriškus arba moteriškus New Balance. Svarbus įkvėpimo šaltinis buvo taip pat riedlentininkų mada. Inkariukai Converse ar Vans yra nemažiau madingi, nei kiti populiarūs kedai, ypač šiltuoju sezonu.

Streetwear‘as — kas jį dėvi?

Kam tiksliai yra skirta iš Kalifornijos kilusi gatvės mada? Atsakymas yra paprastas: visiems! Šiuo klausimų nėra jokių ribojimų, o visų pirma todėl, kad kiekvienas pats pasirenka tai, kas labiausiai patinka. Viena yra tikra: streetwear‘as yra sukurtas tiems, kurie nemėgsta stovėti vietoje ir labiausiai vertina komfortą. Profesionalams siūlomi sprendimai iš tikrų gigantų — Nike, adidas, Puma ar Reebok — puikiai pasiteisins kiekvieną dieną, ypatingai jeigu Tavęs laukia aktyvi popietė. Ir taip, kaip Kalifornijos banglentininkai drąsiai bėga gaudyt bangas, taip ir Tu gali nuspręsti ir ieškoti savo unikalaus gatvės stiliaus. Semkis įkvėpimo iš visko, kas atrodo įdomu Tau; derink sportinį stilių su elegantišku, klasiką su naujienomis, retro su šiuolaikiniu įvaizdžiu, o svarbiausia — smagiai leisk laiką. Nes būtent žaidimas yra streetwear‘o kvintesencija. Čia nėra vietos nuoboduliui!