Kas jungia jaunatviškų subkultūrų narius, sportinio komforto gerbėjus ir lengvo, miesto stiliaus mėgėjus? Atsakymas skamba: Converse inkariukai! Šio prekės ženklo avalynė jau ne vieną dešimtmetį valdo didžiųjų pasaulio miestų gatves. Pavasarį ir vasarą neįsivaizduojame be jų savo stilizacijų, o prekės ženklo logotipas — žymi balta žvaigždė ir ševronas — jau yra žinomi beveik visuose pasaulio kampeliuose. Kaip įvyko taip, kad maža įmonė iš Masačusetso tapo tarptautiniu gigantu? Štai nepaprasta Converse istorija.
Moteriška Avalynė Converse Vyriška Avalynė Converse

Converse prekės ženklo istorija

1908

Viskas prasideda. Vasarį Marquis‘as Mills‘as Converse‘as įkuria avalynės įmonę Converse Rubber Shoe Company. Tikslas? Kurti patogius batus su viršumi iš audeklo ir guminiu padu, pritaikytus prie vyrų, moterų ir vaikų poreikių. Įmonė, kuri duris atvėrė Maldeno mieste, Masačusetso valstijoje jau netrukus pradės būti atpažįstama visame pasaulyje.

1932

Darbas su Chuck‘u Taylor‘u pasirodė labai esantis labai vaisingas — ir net iki tokio laipsnio, jog dizaineriai nusprendė populiariems kedams suteikti būtent jo vardą. Taip gimė šiandien kultiniai jau Converse Chuck Taylor All Star! Inkariukai ne tik puikiai atrodė, bet ir tikrai pasiteisino sporte. Į istoriją įsirašė momentas, kuriame Wilton‘as Chamberlain‘as iš Philadelphia Warriors metų rungtynių metų įmetė net šimtą taškų. Kokia buvo paslaptis? Talentas, sunkus darbas ir... ilgai lauktoms rugtynėms pasirinkti patogūs batai Chuck Taylor All Star iš Converse.

1970

Po II pasaulinio karo Converse iš lėto skynė kelią į populiarumo viršūnę, tampant tikrai ikonišku prekės ženklu. Septinto dešimtmečio pradžioje buvo sunku įsivaizduoti sporto pamokas be šių batų. Būtent tada vienas iš darbuotojų, toks Jim‘as Labadini, suprojektavo žymų prekės ženklo logotipą — žvaigždę ir ševroną, kuriais nuo to laiko pasižymėjo visi modeliai.

1980

Nors rinkoje pasirodė tikri gigantai, kuriuos puikiai žinome šiandien — Nike, adidas ar Reebok — Converse nepasidavė be kovos. Galų gale, 80-ųjų pradžioje, po dešimtmečio pertraukos, inkariukai su žvaigžde sugrįžta, tik šį kartą jau kaip laisvalaikio avalynė.

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR MADISON FINAL FRONTIER

2010

Dėl bendradarbiavimo su Nike, kuris prasidėjo 2003 metais, Converse vėl sugrįžta į rinką, tik šį kartą su milžiniška jėga. Be legendinių batų, žinoma, kad naujoje ir patobulintoje versijoje, žymusis logotipas su žvaigžde pasirodo taip pat ant aprangos ir aksesuarų.

2015

Klasikinis modelis... naujoje versijoje! 2005-ųjų liepa rinkoje pasirodo batai Chuck Taylor II. Pagal techninius rodiklius šis modelis buvo geresnis nei jo pirmtakas — nevengta pritaikyti daugybės šiuolaikinių sprendimų — tačiau batai išlaikė savo legendinį dizainą, kurį pamėgo visi gatvės stiliaus gerbėjai. Idealus derinys!

2019

Dar vieni pokyčiai! Po ramaus periodo ir naujų technologinių ieškojimų, jau su Nike pagalba, Converse dar kartą debiutuoja krepšinio aikštelėse, tik šį kartą su moderniu, idealiai suprojektuotu modeliu All Star Pro BB. Šie batai yra meistriškas klasikinių Converse inkariukų silueto sujungimas — tų pačių, kuriuos avėjo žymusis Chuck‘as Taylor‘as — su tikrai futuristinėmis technologijomis, kuriuose specializuojasi prekės ženklas su „Swoosh“. Nieko nuostabaus, kad juos pradėjo rinktis žymiausi krepšininkai ir krepšininkės!

1917

Rinkoje pasirodė pirmieji batai skirti krepšininkams. Prekės ženklo steigėjai dar nežino, kad ką tik sukūrė batus, kurie taps tikra legenda! Tikrosios šlovės dar reikės šiek tiek luktelėti.

1923

Šie metai yra legendinio bendradarbiavimo pradžia! O viskas prasidėjo nuo... pėdų skausmo. Į Converse kreipėsi Charles‘as „Chuck“ Taylor, žymus to meto krepšininkas, kuris pasidalino krepšinio žaidėjų problemomis sportuojant bei tuo, kokį skausmą sugeba sukelti blogai parinkti sportiniai bateliai. Brando projektuotojai nusprendė tai pakeisti ir pasiūlė sportininkui tapti jų prekių ambasadoriumi. Žaidėjas sutiko bendradarbiauti ir tai tęsė iki pat savo mirties 1969 metais.

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR STREET

1986

Converse debiutuoja su dar vienu batų modeliu, skirtu būtent parketo čempionams — The Weapon. Odinis šio modelio aulas, dėmesį traukiantis koloritas, aukštas padas ir specialus įdėklas, užtikrinantis komfortą įtikino net profesionalus ir tapo tam tikru kanonu. Šio projekto atnaujinai buvo išleidžiami ir vėliau — 2003, 2009 ar 2012 metais. Juos pradėjo avėti ne tik sportininkai, bet ir... muzikantai. Guns N’ Roses vokalistas Axl‘is Rose‘as su jais pasirodė dainos „Extranged“ vaizdo klipe.

2001

Tai milžiniškų pokyčių metai. Po finansinių turbulencijų nušvinta vilties galimybė — balandį naujasis Converse valdyba kartu su specialistais stoja į kovą dėl legendinio prekės ženklo ateities ir nusprendžia grąžinti jį ant (užsitarnauto) pjedestalo.

2009

Converse, su pavadinimu CONS, pradeda revoliucinį projektą. Nuo dabar prekės ženklas skiria savo kūrybą ne tik krepšininkams ir sportinio laisvalaikio gerbėjams, bet ir drąsina riedlentininkus. Bendradarbiavimai bei aktyvus šios disciplinos rėmimas — taip pat renginių finansavimas — įtvirtino prekės ženklo pozicijas. Vis daugiau žmonių pradėjo pastebėti ir vertinti Converse produkciją.

2012

Šių metų pabaiga kvepia dar viena revoliucija — batai Converse atsisveikina su krepšiniu! Paskutiniai žaidėjai leidžia savo sportbačiams „išeiti“ į užsitarnautą pensiją, o projektuotojai susikaupia į naują veiklos sritį, kokią sudaro laisvalaikio batų kūrimas.

2017

Converse jau keletą metų tęsia laisvalaikiui skirtų linijų projektavimą, stebina vis kitais įdomiais bendrais projektais ir įkvėpimo semiasi iš tokių ikonų, kaip Nirvana, AC/DC ar Metallica. 2017 metais pasirodo dar viena, ypatinga avalynės linija, sukurta specialiai Pride mėnesiui, kurią reklamavo pati Miley‘i Cyrus. Converse inkariukai taip pat pasirodo filmuos ir serialuose. Galima juos pastebėti ant herojų kojų tokiose juostuose, kaip „Aš, robotas“, „Sugrįžimas į ateitį“ ar „Daktaras Kas“.

CONVERSE COURTLANDT

 

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() {var $element = jQuery(this);var element_height = $element.outerHeight();var element_top_position = $element.offset().top;var element_bottom_position = (element_top_position + element_height);if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) {$element.addClass('widok');} else {$element.removeClass('widok');}});}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]