Ką būtina prisiminti renkantis akinius nuo saulės?

Pavasario vasaros sezonas jau čia, o Tu tik pradedi komplektuoti būtinų aksesuarų derinį, kurie suteiks Tavo stilizacijoms ne tik madingos išvaizdos, bet ir užtikrins atitinkamą apsauga nuo, tarp kitko, intensyvių UV saulės spindulių, kurie turi lemiamą įtaką ne tik odos būklei, bet ir regėjimui?

Į absoliučiai būtinų priedų sąrašą (tokių, kurie gali būti naudojami ištisus metus) be abejonės patenka, tarp kitko, akiniai nuo saulės, kurių konkretaus modelio pasirinkimas negali visiškai ir išskirtinai būti nulemtas jų dizainu. Į kokius dalykus verta atkreipti dėmesį renkantis akinius nuo saulės? Šiame įraše atskleisime Tau keletą dalykų, kurie žymia palengvins idealios poros paieškas.

5 taisyklės, kuriomis verta vadovautis renkantis akinius nuo saulės

Nors iš pažiūros gali atrodyti, palyginus su apranga, kad praktiškų, bet tuo pačiu stilingų aksesuarų įsigijimas yra vaikiškai paprasta užduotis ir nereikalauja per didelės filosofijos, tai iš tikrųjų tinkamų akinių nuo saulės pasirinkimas nėra toks paprastas. Šiuo atveju be estetinių savybių verta taip pat atkreipti dėmesį į, tarp kitko, lęšių tamsumo lygį, poliarizaciją, o taip pat šviesos UV šviesos filtrą.

1. Tamsinimo lygis

Jeigu Tau teko vairuoti automobili saulėtą dieną, ar tiesiog vaikščioti maloniais, bet akis dirginančiais, intensyviais UV saulės spinduliais, tai tikrai žinai, kaip erzina (ir kas turbūt blogiau — nesaugu) yra nuolat prisimerkti bei ranka prisidengti akis. Tai būtent tokią akimirką į pagalbą ateina akiniai nuo saulės, kurie dėl atitinkamo pasirinkto tamsinimo lygio, tinkamai Tave apsaugos net nuo labai intensyvios saulės.

Kaip pasirinkti atitinkamą tamsinimo lygį? Lemiamą sprendimą reiktų priimti nepriklausomai nuo fakto, kur akiniai bus naudojami — jeigu ieškai modelio, kurį dėvėsi tik lauke, drąsiai gali rinktis labiau patamsintą modelį. Tuo tarpu, jei planuoji naudoti juos tiek lauke, tiek ir viduje, tuomet rinkis lęšius su mažesniu tamsinimo lygiu, kurie pernelyg nevaržys Tavo matomumo.

Dominančiu, bei alternatyviu sprendimu, kuris yra vertinamas dėl savo neabejotino funkcionalumo yra akiniai nuo saulės su fotochrominiai lęšiais, o tai reiškia su tokiais, kurie pakeičia savo spalvą tiesiogiai veikiami UV spindulių, o įėjus į šviesią patalpą vėl pasikeičia ir tampa idealiai permatomi.

2. UV saulės šviesos filtras

Tai kitas, labai svarbus klausimas, kuris turi lemiamą reikšmę regėjimo saugumui bei komfortui. Žmogaus regėjimas dėl tiesioginio kontakto su UV spinduliuote turi susidurti su labai ryškia (galima teigti, nenatūralia) aplinka, kuri turi labai negatyvią įtaką akims. Dėl akinių su UV filtru, ši problema tampa visiškai neaktuali — tai būtent dėl šio sprendimo akims yra suteikiama veiksmingos apsaugos sluoksnis, o taip pat galėsi džiaugtis idealiu regėjimu (ką tikrai įvertins kiekvienas vairuojantis šio įrašo skaitytojas).

Didžioji akinių nuo saulės dalis pasižymi UV 400 filtru (kuris veiksmingai saugo akis nuo kenksmingos UV ir UBV spinduliuotės), tačiau tai, ką verta pabrėžti, yra veiksmingas filtrų veikimas, kuris skirstomas į kategorijas. Galime išskirti jų net 5:

  • kategorija 0 – praleidžia 80 – 100 % šviesos;
  • kategorija 1 – praleidžia 43 – 80 % šviesos;
  • kategorija 2 – praleidžia 18 – 43 % šviesos;
  • kategorija 3 – praleidžia 8 – 18 % šviesos;
  • kategorija 4 – praleidžia 3 – 8 % šviesos;

3. Poliarizacija

Šio tipo funkcionalūs sprendimas yra visų pirma vertinami asmenų, kurie turi jautrias akis, o taip pat tų, kurie kiekvieną dieną keliauja iš taško A į tašką B automobiliu ir nori nenori privalo susidurti su saulės šviesą, kuri atsispindi (arba beveik apakina) nuo šalia pravažiuojančių automobilių kėbulų.

Akių merkimo, problemų su koncentracija bei stabilų važiavimą savo juostoje įmanoma išlaikyti būtent naudojant akinius nuo saulės su poliarizuotais stiklais. Būtent tokio tipo lęšiai veiksmingai nuslopina visus nereikalingus blyksnius (nors, pavyzdžiui, fokusuoti šviesos šaltiniai sukuria, tiesiog blizgančias dėmes) ir praleidžia išskirtinai paprastą šviesą, kuri lemia, jog visiems laikams gali pamiršti apie akinančią šviesą, o taip pat džiaugtis gyvomis spalvomis.

4. Veido forma ir akinių dizainas

Ši dalis yra skirta visiems žmonėms, kurie rinkdamiesi aksesuarus kaip akiniai nuo saulės nori vadovautis labiau klasikinėmis taisyklėmis, negu šiuolaikine mada. Nepavyks nuslėpti, kad šiuo metu į atsargas pasišalino visos iki šiol galiojančios, nerašytos taisyklės ir šiuo metu madingiausia yra išreikšti savo stilių aprangos ir aksesuarų pagalba, kurie mums labiausiai patinka. Apvalus veidas su apskritimo formos stiklais, įkvėpti gėlių vaikų epochos mada? Šiais laikais toks derinys yra vis labiau hot!

Žinoma, tai nėra tolygu faktui, kad visiškai nereiktų dėmesio kreipti į patikrintus sprendimus, kurie populiariausių veido formų atveju, yra šie:

  • apvalus veidas: prie šio veido formos gražiai atrodo akiniai su į apačią siaurėjančiu stačiakampe forma (geriausiai, jei yra išlaikyta tamsesnėje spalvoje), o taip pat karščiausiais šio pasiūlymas, arba modelis su aštriais kampais a’la katės akis;
  • pailgas veidas: šiuo atveju revoliucingai atrodys tiek oversize stiliaus akiniai nuo saulės (pavyzdžiui, su šonuose kreivai rėmeliais), kaip ir klasikiniai ir visada madingi piloto akiniai nuo saulės.
  • ovalo formos veidas: daugelis apibrėžia šią formą kaip idealių proporcijų (nors tai yra individualaus skonio klausimas), jeigu turi būtent tokią veido formą, turime Tau labai gerą informaciją — ovalo veido formai tinka beveik visos akinių rūšys — nuo šių vintažinio stiliaus, piloto akinių, siaurų sportinių akinių ir kvadrato formos rėmelių, iki net drąsių dydžių „musių“.
  • kvadrato formos veidas: vienas iš būdų sušvelninti aštrias veido linijas yra įsigyti apvalius arba ovalo formos akinius nuo saulės, kurie suteikia subtilesnės išvaizdos.

Baigiant šį skyrių, privalome atkreipti Tavo dėmesį į faktą, jog renkantis konkretų akinių nuo saulės modelį, verta yra įsitikinti, jog jie tinka prie Tavo veido formos. Dažnai atsitinka taip, kad net pasiūlymai skirti griežtai tam tikrai veido formai, smunka nuo nosies, laikosi per aukštai arba per žemai atsižvelgiant į antakių liniją, o galbūt paprasčiausiai šviesoje jie yra ne patogūs ir netinkami naudoti.

5. Gaminimo kokybė ir pritaikytos medžiagos

Paskutiniu aspektu, nuo kurio galėtų priklausyti sprendimas įsigyti konkretų akinių nuo saulės modelį, gali būti jų faktiška kokybės būklė. Jeigu modelis, kuris pritraukė Tavo dėmesį yra iš prastesnės kokybės medžiagų, kurios geriausiu atveju išlaikys keletą savaičių, tai kuo greičiau apie juos pamiršk. Vietoje to išsirink projektą, kuris buvo sukurtas iš savo patvarumu garsėjančios dirbtinės medžiagos, pavyzdžiui, idealūs vyrams bei moterims akiniai nuo saulės Vans Spicoli 4 Shades — su tokiu madingu aksesuaru, Tau yra garantuotas streetwear‘o stilius.

Ieškai idealių akinių nuo saulės dideliais žingsniais artėjančiam vasaros sezonui? Apžiūrėk 50style asortimentą!

Jeigu vertini sprendimus, kurie jungia savyje funkcionalumą, kokybę ir madingą dizainą, esame tikri, kad mūsų asortimente laukia Tavęs mažiausiai vienas akinių nuo saulės modelis, kuris išpildo visus Tavo lūkesčius.

Paruošėme Tau pasiūlymus iš tokių prekės ženklų, kaip Vans, Feewear bei Oto, be to, turime paruošę ne tik klasiką, t.y. apvalius akinius su tamsiais rėmeliais, bet ir spalvotus sportinius akinius, musės akinius, o taip pat puikiai atrodančius vintažinio stiliaus rėmelius. Sėkmingos medžioklės! ☺

Išsirink sau akinius nuo saulės

7.99

3.99

9.99

4.99

9.99

4.99

9.99

4.99

7.99

3.99

9.99

4.99

7.99

3.99

7.99

3.99

9.99

4.99

7.99

3.99

9.99

4.99

9.99

4.99