Ką dėvėsi važiuodamas dviračiu? Kažką patogaus kelionės dviračiu metu

Kai tik iš už debesų žvilgčioja pirmieji pavasario saulės spinduliai, dviračių trasose ir mieste atsiranda minios „dviejų ratų“ mylėtojų. Labai puiku – važinėjimas dviračiu yra naudingas ne tik mūsų sveikatai, bet ir aplinkai. Kaip išsirinkti tobulus batus pasivažinėjimui, kurie užtikrins patogumą ir saugumą? Turime keletą pasiūlymų, kurie padės Tau pasirinkime!

Planuodamas aprangą kelionei dviračiu dažniausiai daugiau dėmesio skiriame patogiai, sportiškai aprangai, tuo tarpu avalynė yra vienodai svarbi, nors kelionės metu tiesiogiai neliesime žemės. Pasiūlyme yra specializuotų dviračių batų – jie skiriasi nuo „paprastų“ specialiu padu, kuris leidžia batų sukibimą su dviračio pedalu, naudojant fiksatorius. Šis sprendimas žymiai pagerina pedalų efektyvumą ir neleidžia pėdai slysti. Tačiau jei neplanuojame ruoštis varžyboms, neturime iš karto investuoti į specializuotą avalynę, kad galėtume mėgautis patogumu važinėdami. Mėgėjams dviratininkams bus svarbiausios trys batų savybės: jie turi būti kibus, tinkamai stabilizuoti pėdą viduje ir suteikti kulkšniai laisvą judėjimą.

Pavasario ir vasaros kelionės

Žinoma, priklausomai nuo sezono, rinksimės skirtingus modelius. Kedai puikiai tiks ankstyvą pavasarį – geriausia rinktis tokius, kurių perforacija užtikrins tinkamą oro cirkuliaciją batų viduje. Geru pavyzdžiu bus Nike MD Valiant arba Nike Court Vision Low. Abiejų modelių viršutinė dalis pagaminta iš natūralios odos, todėl miško takuose jie nebus taip lengvai pažeidžiami, o padas pagamintas iš kibios gumos, laikantis pėdą vietoje. Staiga pasikeitus orui (nes, kaip žinoma, pavasario metu gali būti visaip) jų viršutinė dalis apsaugos Tave nuo sušlapimo.

Vasarą kedus verta pakeisti inkariukais ar lengvesniais modeliais, knit tipo, kurių viršutinė dalis primena kojinę. Aukšti, pagaminti iš audeklo modeliai, tokie kaip Chuck Taylor All Star, siekiantys virš kulkšnies, apsaugos odą nuo galimų nutrynimų, neperkraudami pėdų.

Šaltesniems metų laikams

Rudenį ir žiemą verta važiuoti dviračiu avint batus, kurių padas būtų pritaikytas patogiam pedalų naudojimui, o tuo pačiu sušildys ir apsaugos nuo šalčio. Tokiam atvejui labiausiai tiks outdoor batai, tokie kaip Feewear Gendo ar Timberland Westford Mid. Minkštas kailio pamušalas neleis šaltam vėjui įsiskverbti į vidų, ypač mindant greitai. Padas neturi būti visiškai plokščias, nes tirpstantis sniegas ant jo paviršiaus gali priversti pėdas nuslysti nuo pedalų.

Tinkamos avalynės pasirinkimas dviračiui yra tikras iššūkis, tačiau svarbiausia taisyklė - rinkis modelį, kuriame jausis patogiai. Galų gale, važiuodamas Tavo pėdos vykdo daugiau pastangų - todėl palengvink jų darbą, kad galėtum visiškai mėgautis kelione dviračiu!