Kaip atnaujinti kuprinę, kad tarnautų daugiau nei vienam sezonui?

Ar po daugelio savaičių intensyvių paieškų pavyko rasti savo svajonių kuprinę, kuri puikiai atitiktų visus Tavo poreikius? Domiesi, ar yra kokių nors veiksmingų būdų, kaip pratęsti šio madingo ir praktiško aksesuaro tarnavimo laiką, kad jis galėtų tarnauti kelis sekančius sezonus be jokių problemų?

Dėl didelio dydžių, raštų, spalvų ir net stilių prieinamumo kuprinės bėgant metams tapo beveik privaloma įvaizdžio dalimi kiekvienam žmogui – dėvi juos visi, pradedant ikimokyklinukais per moksleivius, studentais, verslininkais, baigiant žygeiviais kalnais, pliažo mėgėjais ir visais žmonėmis, kurie tiesiog vertina šio madingo sprendimo teikiamą komfortą, kuris kartą ir visiems laikams išsprendžia nepakankamos vietos kišenėse ir daiktų, tiesiogine prasme iškritusių iš rankos, problemą.

Nors kiekvienu iš pirmiau minėtų atvejų potencialiam vartotojui tikriausiai svarbiausi yra šiek tiek skirtingi dalykai, tokie kaip dizainas, talpa ar skyrių skaičius, tačiau yra vienas bendras mus siejantis dalykas, o tai... kuprinės priežiūra.

Kaip tinkamai išvalyti kuprinę, kad nesugadinti medžiagos iš kurios ji pagaminta ir kad galutinis rezultatas iš tikrųjų būtų patenkinamas? Ar galima kuprinę skalbti skalbimo mašinoje, ar geriau tokioje situacijoje plauti rankomis? Kokius ploviklius naudoti ir kaip džiovinti kuprinę? Ar kuprines reikia impregnuoti? Šiandienos straipsnyje rasi atsakymus į visus šiuos klausimus, kurie turėtų panaikinti visas abejones.

Kuprinės valymas – veiksmingi būdai dažniausiai pasitaikančioms dėmėms

Kramtomoji guma? Sulčių dėmė? Žolės pėdsakai? Rašiklio rašalas? Dėmė, kuri nenyksta? Jei Tavo mylima kuprinė netyčia tapo vieno iš šių varginančio ir negražiai atrodančio purvo auka, turime Tau labai gerų naujienų: nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad vienintelė išeitis iš situacijos bus priimti naują kuprinės išvaizdą arba pakeisti ją kitu modeliu, tai tiesą sakant, net ir tokias užsispyrusias dėmes galima efektyviai pašalinti, bei atkurti aksesuarui pradinę išvaizdą! Kaip? Štai keletas patikrintų būdų, kaip lengvai susidoroti su 4 dažniausiai pasitaikančiomis dėmėmis.

Rašiklio rašalas

Tavo kuprinė pilna kišenių ir skyrių, bet vis tiek kažkaip sugebėjai, kad jos vidinis (arba išorinis) medžiagos sluoksnis buvo suteptas rašiklio rašalu? Nusiramink, sulaužytas rašiklis ir išsilietas rašalas ant medžiagos, tai ne pasaulio pabaiga! Šiuo atveju yra bent du būdai, kaip atsikratyti dėmių – pirmasis su citrinos sultimis ir antrasis, kuriam reikalingas alkoholis.

Citrinų sulčių/alkoholio metodas

Kruopščiai (ir visiškai !!!) ištuštinęs kuprinę, paruošk rinkinį, kurį sudaro dubuo, švari šluostė/kempinė ir 1 citrina. Išspausk sultis į indą ir pamirkyk jame kempinę, tada trink nešvarią vietą, kol pasieksi norimą efektą. Jei, nepaisant didelių pastangų, šis sprendimas neduoda laukiamų rezultatų, išbandyk šį metodą su alkoholiu.

Įmirkyk šluostę į pasirinktą gėrimą (spiritas puikiai tiks), tada padėk ją ant nešvarios vietos ir palauk kelias minutes, kurių dėka produktas gerai įsigers į audinį ir, reaguodamas su rašalu, ištirpins negražią dėmę. Nuplovęs dėmę, nuvalyk anksčiau išpurvintą vietą drėgnu skudurėliu ir palik kuprinę išdžiūti vėdinamoje vietoje.

Vaisių sultys

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių dėmių ant mokyklinių kuprinių, kurią sukelia netikslus gėrimo buteliuko uždarymas, atsitiktinis pusiausvyros praradimas ar tiesiog atsitiktinis gėrimo išsiliejimas ant mokyklinio krepšio. Artimo susitikimo su saldžiais gėrimais efektas yra lipni medžiaga, suteikianti visiškai naują spalvų schemą, ir dėl šios priežasties gerai reaguoti greitai šioje situacijoje.

Pradėk nuo nuo daiktų išėmimo iš kuprinės, tada apversk ją į išorę ir nuplauk likusias sultis (arba gėrimą) šaltu vandeniu (geras sprendimas yra naudoti vonią arba dušą), tačiau nepamiršk per ilgai netęsti šio proceso, nes tada kuprinė bus visiškai prisotinta vandens. Jei šalto vandens srovė situacijos neišgelbėjo, panaudok muilo gabalėlį arba švelnų ploviklį ir užtepk nedidelį kiekį ant kempinės, tada įtrink į dėmę ir, pašalinus dėmę, švelniai nuplauk likusį ploviklį vandeniu. Kai dėmės pagaliau išnyks, leisk kuprinei nuvarvėti ir nunešk ją į vėdinamą ir saulėtą vietą.

Dėmesio! Jei Tau rūpi kuprinės išvaizda, NIEKADA nedžiovink jos elektrinėje džiovykloje, nes tai paprasčiausias jos deformavimo receptas.

Kramtomoji guma

Sunkiausiai pašalinamų nešvarumų kategorijoje kramtomoji guma neabejotinai galėtų būti ant podiumo, tačiau tai nereiškia, kad lipnių (ar išdžiūvusių) nešvarumų pašalinimas yra visiškai neįmanomas, tereikia šiek tiek daugiau kantrybės...

Kaip pašalinti šviežią kramtomąją gumą?

Ar laikai kuprinę ant žemės ir grįžęs namo pamatei „papuošalą“ kramtomosios gumos pavidalu? O gal tai buvo Tavo vaikas, kuris grįžo iš mokyklos ir gyrėsi, kad Tavo svajonių kuprinė/maišelis buvo netyčia pažymėtas dar šviežia guma, kurios negalėjai pašalinti pats?

Nesirūpink ir vietoj to paruošk didelį maišelį, kuriame lengvai tilps nešvari kuprinė. Įdėk aksesuarą į vidų ir uždaryk, tada eik į virtuvę ir padėk į šaldiklį maždaug 2-3 valandoms. Praėjus šiam laikui, išimk kuprinę ir nubrauk sukietėjusią ir sušalusią gumą buku peiliu ar kita įranga, kuri nepažeis medžiagos struktūros.

Kaip atsikratyti pridžiūvusios kramtomosios gumos nuo kuprinės?

Pridžiūvusi kramtomoji guma? Priešingai nei atrodo, tai taip pat nėra problema! Tokiu atveju praleisk pirmiau minėtą dalį su šaldikliu ir nedelsdami pašalink gumą pasirinktu įrankiu, o netikėtos dekoracijos paliktus pėdsakus reikia nuvalyti actu suvilgyta šluoste, kuri turėtų visiškai pašalinti likusius nešvarumus. Baigus misiją, sėkmingai nuvalyk kuprinės paviršių švariu vandeniu sudrėkinta šluoste ir leisk kuprinei išdžiūti.

Riebi dėmė

Kelyje išsiliejusi kosmetika, riebaus rankų kremo likučiai, traškučiai bei atvira pietų pakuotė yra tik keletas populiariausių riebių dėmių kaltininkų, dėl kurių kuprinės tampa nepatrauklios.

Tokio tipo dėmių atveju pasirodo esąs nepakeičiamas... talkas! Viskas, ką Tau reikia padaryti, tai pabarstyti nešvarų paviršių talko milteliais (kurie sugers visus riebalus), tada ant dėmės uždengti servetėlę, tualetinį popierių ar popierinį rankšluostį ir suspausti miltelius iš viršaus, pvz. su knyga. Po 30 minučių nuimk miltelius nuo audinio, o jei dėmė visiškai neišnyko, pakartok procesą kelis kartus.

Kuprinės skalbimas skalbimo mašinoje – ar tai tikrai gera idėja?

Pradėkime spręsti seną klausimą, o būtent pabrėžti, kad NE kiekviena kuprinė tinka skalbimui. Tai, kad prieš kelerius metus plaunant kuprinę Tau atsirado svajonių efektas ir modelis atrodė taip, kaip pirkdamas parduotuvėje, taip pat tai, kad tolimi ar artimesni draugai prieš kiekvieną kelionę skalbia kuprinę ir dėl stebuklo ji nesuplyšo, tai nereiškia, kad tai gera idėja ir kad ji turėtų būti įgyvendinta.

Nors labai tikėtina, kad įmetus kuprinę į skalbimo mašiną išnyks visos dėmės (net tos, apie kurias nežinojote), labai didelė tikimybė, kad taip pat nemokamai gausi atsiklijuotas siūles, išblukusią spalvą ir pažeistą medžiagą (ypač jei tai modelis iš odos). Atsižvelgiant į šio tipo aksesuarų išvaizdą ir būklę, verta tiesiog... vadovautis gamintojo rekomendacijomis ir taisyklėmis ant etikečių – jei jos primygtinai nepataria tokiu būdu atsikratyti dėmių, rinkis gana saugų plovimą rankomis, kuris gali užtrukti šiek tiek daugiau laiko, tačiau tuo pačiu sumažinsi galimų netikėtumų.

Ar turi odinę kuprinę? Tada net nežiūrėk į skalbimo mašiną! Vietoj to įsigyk minkštą šluostę, kuri nesubraižys medžiagos, taip pat specialiai tam skirtam odos tipui skirtų ploviklių.

Kuprinės impregnavimas – ar ši procedūra apskritai yra prasminga?

Tikrai taip! Nors dauguma kuprinių, dar būdamos gamybos stadijoje, gamykloje yra padengtos specialia danga, apsaugančia medžiagą nuo žalingo oro sąlygų poveikio, pvz. intensyvūs UV spinduliai, lietus ir drėgmė, deja, laikui bėgant jis praranda savo savybes. Dėl šios priežasties verta reguliariai impregnuoti specialiai sukurta apsaugine priemone (dažniausiai aerozolio ar pastos pavidalu) arba pasirinkti alternatyvų sprendimą ir įsigyti apsauginį, vandeniui atsparų dangtelį kuprinei.

Patvarios, funkcionalios ir madingos kuprinės? Apžiūrėk, kokius projektus mes paruošėme Tau šį sezoną 50style parduotuvėje! Tarp daugiau nei 100 moteriškų, vyriškų ir jaunimo pasiūlymų Tavęs laukia modeliai iš tokių prekių ženklų kaip adidas, Nike, Vans, Umbro, Puma, Reebok ir Lotto. Esame tikri, kad daugelis projektų sulauks Tavo dėmesio ☺

Išsirink savo kuprinę

24.99

12.34

19.99

10.49

34.99

22.99

19.99

9.99

19.99

12.99

22.99

9.99

39.99

26.24

22.99

9.99

24.99

16.19

44.99

34.99

29.99

22.39

29.99

26.99