Kaip išsirinkti futbolo batelius?

Kaip išsirinkti futbolo batelius?

Atitinkami futbolo bateliai gali padėti Tau laimėti lemtingą rungtynių momentą. Į kokius parametrus turi atkeipti dėmesį, pasirenkant naują porą? Žinoma, svarbu yra dangos rūšis, kurioje planuoji žaisti. Be to, batai turi būti idealiai priderinti prie Tavo pėdų dydžio ir formos. Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį renkantis idealią porą sau?

Egzistuoja 4 futbolo batų tipai:

1

Batai su dygliais

Yra skirti minkštai dangai su natūralia žole, todėl puikiai pasiteisins klampesnėse dangose. Batai pasižymintis metaliniais arba aliuminiais dygliais, kuriuos, kai nurodo pavadinimas, galime įsukti patys, turėdami specialius raktus futbolo batams. Jeigu ieškai specialaus modelio žaidimams ekstremaliomis sąlygomis, pavyzdžiui, lyjant, tada ši pora bus geriausias pasirinkimas. Šis batų tipas yra rekomenduojamas ypatingai profesionaliems žaidėjams, nes mokyklinio lygio rungtynėse jie yra draudžiami. Taip pat yra rekomenduojama jų nenaudoti kietose dangose, nes yra galimybė, kad bateliai pritrins arba sudirgins odą. Internetinėje parduotuvėje ir parduotuvėse šis avalynės futbolui tipas yra pažymėtas raidėmis SG (iš angliško žodžio Soft Ground).

2

Batai natūraliai ir minkštai dangai

Ši batų rūšis yra populiariausia futbolo avalynės rinkoje. Jų padas pasižymi apvaliais arba skersai išdėstytais dygliais, kurie įsirėžia į žemę ir garantuoja geriausią sukibimą natūraliose, žole dengtose paviršiuose. Jie idealūs žaidimams ant nelabai kietos, bet ir nelabai klampios dangos. Reikia paminėti tai, kad šio tipo futbolo batai labai dažnai yra uždrausti ant dirbtinės žolės dangų. Todėl jie geriausiai tinka sausos dangos aikštelėms. Dygliai (dažniausiai guminiai ar plastikiniai) jeigu sulūžta, privalai pakeisti juos visiškai nauja sportbačių pora. Kitaip yra su įsukamaisiais dygliais, kuriuose užtenka pakeisti jį į kitą. Batus rasi dvejuose variantuose: treniruočių ir profesionalams, skirtus rungtynėms. Ieškok jų su FG (Firm Ground) simboliais.

3

Turfai, arba batai dirbtinei dangai

Ant pado turi daugybę guminių dyglių. Batai skirti sportininkams treniruojantiems ant dirbtinės dangos, todėl puikiai pasiteisins ant įvairių nenatūralių dangų. Šie batai idealūs nenatūraliai žolei ir sušalusiai dangai, bet taip pat tinka vasarai, kai paviršius sausas bei kietas. Ši futbolo avalynės rūšis yra lengva ir neapsunkina pėdos. Net treniruočių ant kietų dangų metu batai išsaugodavo nepaprastą sukibimą. Geriausiai yra investuoti į tokią porą artinantis rudeniui ar žiemai. Nori įsigyti šio tipo futbolo batelius? Ieškok jų pažymėtų parduotuvėse TF, arba Turf (iš anglų kalbos reiškia durpės).

4

Halės batai

Kaip ir pats apvadinimas nurodo batai yra skirti žaidimams sporto salėje, treniruočių salėje bei uždarose patalpose. Batai pasižymi plokščiu padu ir labai geru sukibimu su danga. Jeigu vertini lengvumą, o aikštelėje Tavo didžiausias privalumas yra greitis, tai halės batai taps Tau geriausias pasirinkimas. Dažniausiai padas yra šviesios spalvos, todėl nepalieka žymių ant parketo. Internetinėje parduotuvėje ir parduotuvėse šis avalynės futbolui tipas yra pažymėtas raidėmis IN (iš angliško žodžio indoor). Jie pasiteisina sausose dangose ir paviršiuose pasižyminčiai dirbtine danga bei poliuretano aikštelėse.

Futbolo batai 50 style asortimente

Ieškai naujų futbolo batelių? Apžiūrėk mūsų parduotuvės asortimentą. 50 style kolekcijose rasi kelis šimtus pasiūlymų skirtų asmenims, aktyviai treniruojančius savo futbolo gebėjimus. Topiniai brandai: adidas, Nike, Umbro, Lotto geriausiuose kainose jau laukia!