Kaip valyti batus nuo purvo? Praktiški patarimai


Kas jungia pavasario šlapdribą, netikėtas vasaros liūtis, rudens tamsius vakarus ir labai švelnią žiemą? Visų pirma tai vienas dalykas: nešvarūs batai. Purvas gali pasirodyti nepaisant metų laiko — ir todėl yra svarbu visada žinoti, ką su tuo daryti! Susimąstai, kaip valyti inkariukus? O galbūt kaip pašalinti dėmes iš odinių batų? Neprivalau ilgiau ieškoti patarimų ar eksperimentuoti — su mūsų patarimais Tavo batai iš karto įgaus spindesio.

Medžiaginių batų priežiūra

Inkariukai, sportbačiai ir medžiaginiai kedai yra ypatingai paveikūs nešvarumams — nepaisant to, kokios spalvos yra. Nes nors ir manoma, kad tik baltus aulus sudėtinga išlaikyti švarius, iš tiesų purvo dėmės yra matomos taip pat ant kitų spalvų modelių. Kaip tai įveikti? Visų pirma netikėk populiariais patarimais Internete ir absoliučiai niekada neskalbk batų skalbimo mašinoje! Cheminės skalbimo priemonės kartu su šiltu vandeniu gali turėti stiprų poveikį klijams, o aukštos apsukos, kurias gali pasiekti mašina, gali negrįžtamai sugadinti avalynę. Rezultatas? Švarūs sportbačiai, kurie tinkami... tik išmesti. Todėl to geriau nedaryti. Vietoje rizikos, geriau rinktis atsargumą. Iš pradžių leis purvui ant batų išdžiūti, vėliau švelniai nugramdyk šį sluoksnį. Taip pat nuvalyk padą taip, kad purvas nuo to nebyrėtų pereinant prie kitų valymo žingsnių. Vėliau paruošk dubenį su vandeniu ir įpilk į jį šiek tiek valančios priemonės, pavyzdžiui, skysto muilo. Gali taip pat pritaikyti specialų batų šampūną. Medvilninę šluostę arba kempinę sušlapink ir išspausk, kad būtų lengvai drėgna, tačiau vanduo nevarvėtų, ir švelniai trink aulą, kol neliks purvo dėmių. Nepamiršk nuvalyti taip pat batų pado. Švarius batus pastatyk į saugią vietą, toliau nuo intensyvių šviesos šaltinių ar šilumos ir palink džiūti. Jeigu purvo atsidaro ir ant raištelių, būtinai juos išimk ir išplauk. Tai gali padaryti rankomis, naudojant paprasčiausią muilą.

Skeltinio oda — draugas reikalauja rūpesčio!

Odiniai batai atrodo nepriekaištingai, nepriklausomai nuo to, ar pasirinksime natūralią ar dirbtinę medžiagą. Kad išsaugotum ją geroje būklėje, privalome ją atidžiai prižiūrėti ir atsargiai valyti. Todėl kyla klausimas, kaip pašalinti purvą nuo odinių batų? Šiuo atveju geriausiai pasiteisina posakis „ geriausias gydymas — prevencija“, nes kuo greičiau pašalinsi nešvarumus, tuo geriau. Batus iš odos geriausiai valyti iš karto, todėl protingas sprendimas yra visada šalia savęs turėti švelnių drėgnų servetėlių. Jos gali būti pirma pagalba ir, kas svarbiausia, greitai pašalinti nuo aulo nešvarumus. Tačiau ką daryti, kai problemą supratome tik namuose? Nebijok — ir tokiose situacijose yra sprendimas. Visų pirma privalai prisiminti, kad natūralios odos batai nemėgsta vandens, o purvas tai ne tik žemė, bet ir smėlis ar žvyras, kurie gali suteikti aului destrukcinį peelingą. Svarbiausia atsargumas! Pradėk nuo purvo šalinimo nuo pado ir protektoriaus griovelių. Vėliau šepetėliu su minkštais grioveliais švelniai nutrink išdžiūvusi purvą, kad po to viską užbaigtum lengvai drėgna šluoste. Ypatingai įsisenėjusioms dėmėms gali praversti specialus skeltinio odos batų valiklis, tačiau daugeliu atveju pasiteisins ir paprasčiausias vanduo ir šiek tiek muilo — tik atkreipk dėmesį, jog nesušlapintum viršaus per daug! Švarius batus palik džiūti vėdinamoje patalpoje. Tuo tarpu nepalik jų šalia langų ar radiatorių. Odai taip pat nėra naudinga ryški šviesa ar aukštos temperatūros, todėl geriausia būtų to vengti. Kai batai jau bus išvalyti, būtinai juos impregnuok — tai leis jiems dar geriau apsaugoti nuo pažeidimų, drėgmės bei purvo.

Aukšti reikalavimai nubukui ir zomšai

O jeigu tai ne skeltinio oda, tai kas? Žinoma, kad avalynė iš nubuko bei zomšos! Avalynę iš šių medžiagų renkamės labai dažnai, tačiau tai taip pat reiškia, kad dažnai ji susiduria su lauko sąlygomis bei purvais. Kaip juos pašalinti, kad mėgstami kedai ar auliniai atrodytų taip pat gerai? Visų pirma reiktų atsiminti, kad nubukas ir zomša turi savo priežiūros reikalavimus. Dėl jų delikačios struktūros, o konkrečiau dėl charakterinių plaušelių paviršiuje, ši oda privalo būti prižiūrima su rūpesčiu ir dėmesiu. Panašiai kaip ir skeltinio odai, netinka vanduo; šiai odai tinka švelnus šukavimas. Kaip valyti šią odą nuo purvo dėmių? Elgtis reiktų panašiai kaip ir tekstilinių sportbačių atveju, būtina yra palaukti, kol batai išdžius. Vėliau reiktų išvalyti padą šepetėliu su minkštais šereliais taip pašalinant išdžiūvusį purvą. Likusią dėmę reiktų padengti kempine su muilo putomis — valymo priemonė turėtų būti labai švelni — o vėliau lengvai pratrinti šluoste. Idealiu ir saugiu sprendimu yra specialaus gelio arba putų pritaikymas. Žinoma, jas reiktų naudoti pagal gamintojo nurodytą instrukciją, o jeigu renkiesi naują gaminį, vertėtų ji išbandyti mažiau matomoje vietoje, jog įsitikintum, kad Tavęs nelaukia siurprizas. Švarius batus paliekame džiūti, būtinai tamsiame bei vediname patalpoje, toliau nuo šviesos šaltinių.