Kaip valyti zomšos batus?

Batai iš zomšos puikiai atrodo ir gali būti pritaikyti įvairiausiuose stilizacijose, tiek sportinėse, tiek labiau laisvalaikio ar elegantiškose. Tačiau kiekvienas zomšos naudotojas žino, kad ši medžiaga yra labai jautri nešvarumams, pažeidimams bei besikeičiančioms oro sąlygoms. Daugelis iš mūsų būtent todėl praeina pro modelius iš zomšos pro šalį, galvodamas, kad jų priežiūra yra neįmanoma. Tačiau tokius batus galima išlaikyti labai geroje būklėje, jeigu pritaikysime tam tikras taisykles.

Ko nemėgsta zomša?

Klasikinis inkariukų siluetas yra revoliucingas sprendimas. Kuo tiksliau yra zomša? Savo natūralioje versijoje tai yra viršutinis odos sluoksnis, pasiduodantis šlifavimui. Po šios procedūros atsiranda šiai odai būdingi smulkūs plaukeliai. Zomšos paviršius nėra toks lygus, kaip, pavyzdžiui, skeltinio odos. Kiekvienas prisilietimas palieka žymes. Todėl ši oda nemėgsta drėgmės, dulkių, smėlio ir purvo. Verta vengti avalynės kontakto su kitais faktoriais, nes tik tokiu būdu galime apsaugoti savo mėgstamiausius batus nuo išorės poveikio ir išsaugoti jų puikią išvaizdą net keletą sezonų. Profilaktika gali būti auksinis vidurys tokio modelio priežiūroje. Yra būtina vengti visokių pažeidimų ir dėmių, kurių šalinimas zomšos atveju yra kur kas sudėtingesnis, negu, sakykime, medvilnės ar kitų natūralių medžiagų. Netinkamų sąlygų vengimas yra svarbiausia, todėl stenkimės vengti drėgmės, kuri užtikrina geras sąlygas daugintis pelėsiui arba grybeliams. Batai iš zomšos neturėtų taip pat dažnai būti veikiami tiesioginių saulės spindulių, nes tai blukina jų spalvą.

Priemonės skirtos zomšai

Renkantis priemones zomšos batams verta taip pat pagalvoti apie tinkamų preparatų valymui ir impregnavimui įsigijimą. Tokias priemones nesudėtingai galime įsigyti kiekvienoje avalynės parduotuvėje, užteks pasiteirauti pardavėjo. Avalynė iš zomšos yra būtina impregnuoti jau prieš pirmą pasivaikščiojimą. Išpurkšdamas aulą geros kokybes medžiaga, gali apriboti nešvarumų įsiskverbimui į medžiagų vidų. Impregnacija yra nepaprastai svarbi lietingomis dienomis, nes užtikrina apsaugą nuo visiško batų peršlapimo. Didžioji dalis preparatų skirtų zomšos apsaugai yra pasiekiamos aerozolių formoje, kurią tolygiai paskirstome purkšdami 20 cm atstumu. Vėliau džioviname vėdinamoje, tačiau ne itin saulėtoje patalpoje.

Kaip pašalinti nešvarumus nuo zomšos odos?

Net sąžiningai daroma impregnacija ne visada gali mums užtikrinti šimto procentų apsaugą nuo zomšos odos. Avalynės parduotuvėje gali įsigyti šepetėlį, skirtą šios odos valymui. Jam būdingi yra plaukeliai iš vienos pusės ir guminiai iš kitos. Reguliarus zomšos valymas šepečiu pagerina odos būklę bei nesuteikia galimybės nešvarumams įsisenėti. Verta prisiminti, jog kuo ilgiau atidėliojame zomšos batų valymą, tuo sudėtingiau bus gražinti jiems pirmykštę formą. Odos valymo šepetėliai pasižymi dantyta valymo priemone šone, kurios dėka galėsime išvalyti net labai sunkiai pasiekiamas vietas. Esant didesniems nešvarumams verta išbandyti guminį trintuką zomšos valymui, kuri – svarbu paminėti yra naudojama sausai.