Kokius batus pasirinkti fitnesui?

Fitneso treniruotės nėra pačios sudėtingiausios, o tai yra jų neabejotinas privalumas, nes dalyvauti jose gali beveik visi. Nėra tai taip pat brangus sportas, nes nereikalauja brangios įrangos ar specialios sportinės aprangos?. Dar geriau – neprivalome net pirkti abonemento į sporto klubą, nes šio tipo pratimus sėkmingai galime atlikti net namuose. Svarbiausia ir vienintele išlaida taps batai – ne bet kokie, o skirti specialiai fitnesui.

Kodėl tai yra svarbu?

Privalai suprasti ir žinoti, kad treniruojantis, kiekvieną kartą, kai Tavo pėdos liečia žemę, smūgiai, kurie grįžta į Tavo kūną yra apie tris kartus didesni nei jo masė. Šioje situacijoje fitneso batų rolė yra sumažinti traumų riziką ir užtikrinti geriausią komfortą treniruočių metu. Tam, kad būtų jis maksimaliai saugus, batai privalo gerai atremti pėdą, o jų padas užtikrinti gerą sukibimą su danga ir amortizuoti smūgius.

Beieškant idealios poros

Nepriklausomai ar bėgioji, žaidi tenisą ar futbolą, beveik kiekviena sporto šaka reikalauja atitinkamos avalynės. Taip pat yra su fitnesu. Nesitikėk, kad Tavo treniruotė prabėgs tiek pat sklaindžiai, kaip asmens, kuris ją vedė, jeigu neinvestuosi į gerą avalynę.

Visų pirma – stabilizacija

Svarbiausiu elementu, į kurį turi atsižvelgti renkantis batus fitnesui yra išorės padas, arba paprasčiausiai kalbant elementas, kuris treniruojantis susiduria su danga. Pado užduotis yra užtikrinti gerą sukibimą ir tuo pačiu stabilizuoti visą kūną.Pasirenkant tam tikrą modelį, atkreipk dėmesį ar pasižymi jis kibiu ir patvariu protektoriumi. Prisimink tai, kad stabilizaciją taip pat pagerina tinkamas batų prisitaikymas prie pėdų. Vienareikšmiškai rekomenduojame modelius su varstymo sistemomis, kuri sugeba išlaikyti pėdą stabilioje pozicijoje šokinėjant ar šokant. Būtent todėl puikiai apsaugotos yra Tavo kulkšnys ir kelių sąnariai, o Tu gali išvengti visų tipų patempimų ar išnirimų.

Antra – amortizacija

Prisimink tai, kad fitneso treniruotės gali gan stipriai apsunkinti Tavo sąnarius, todėl kitas vertingas kriterijus yra avalynės amortizacija. Daugelis fitnesui skirtų batų modelių pasižymi įmontuota oro arba gelinio modulio pagalve, kurios tikslas yra amortizuoti smūgius ir tuo pačiu apsaugoti sąnarių ir kaulų sistemą. Tikrai populiariausia amortizacijos sistema šiandien yra Air iš Nike prekės ženklo, kurią galima pamatyti tiek bėgimo bateliuose, tiek treniruotėse (žemiau yra Nike Air Affect nuotrauka, kuri pasižymi Air technologija; juos gali rasti treniruočių batų kategorijoje). Be Nike sistemos, čia verta paminėti kitą, labai populiarią amortizacijos sistemą – Asics Gel.Perkant batus būtinai atkreipk dėmesį į tai, ar amortizacijos sistema batuose buvo įmontuota per visą pado ilgį ar išskirtinai tik pirštų ar kulno srityse.

Trečia – ventiliacija

Nepamiršk tai pat, kad fitneso treniruotė yra ne tik madingo sporto klubo abonemento turėjimas, bet ir visų pirma milžiniškas fizinis krūvis. Tam, kad Tavo pėdos per daug neprakaituotų, privalai pasirūpinti tinkamu vedinimu. Išsirenkant avalynę fitnesui privalai atkreipti dėmesį, kad aulas privalo būti pagamintas iš orui laidžių medžiagų. To dėka Tavo pėdos galės laisvai kvėpuoti. Labai gerai pasiteisins bato aulas pagamintas iš orui laidaus tinklelio, kaip pavyzdžiui, Nike Tanjun modeliuose, pasiekiamų mūsų parduotuvėje (pavyzdinis modelis žemiau). Papildomai prie savo fitneso batų gali įsigyti specialų įdėklą su sidabro jonais, kurie puikiai absorbuoja drėgmę, todėl Tavo pėdos lieka sausos net po intensyvios treniruotės.

Laikas apsipirkti

Kai jau žinai, į kokias batų konstrukcijos dalis reikia atkreipti didžiausią dėmesį, pats laikas eiti apsipirkti. Parduotuvėje 50style.lt rasi platų batų fitnesui pasirinkimą. Susipažink su asortimentu ir išsirink geriausius batus sau. Jeigu turi klausimų apie konkrečius produktus, mūsų konsultantai visada Tau padės. Patars, išsklaidys abejones ir padės išsirinkti atitinkamą sportinę avalynę. Tinkamo dydžio pasirinkimą palengvins Tau mūsų anksčiau skelbtas vadovas: kaip pamatuoti pėdą?

Matuojantis batą visų pirma atkreipk dėmesį į tai, kad turėtum ant pėdų kojines, kurias dažniausiai dėvi sportuojant: taip būsi tikras, kad batai bus geriausiai pritaikyti. Tuo atveju, kai batai neišpildo Tavo lūkesčių, prisimink, kad turi 30 dienų jį pakeisti arba grąžinti. Linkime gerų pirkinių ir patogių treniruočių!

IŠSIRINK TRENIRUOČIŲ BATAI

89.99

64.99

64.99

59.99

84.99

69.99

69.99

49.99

49.99

27.99

69.99

59.99

69.99

59.99

79.99

69.99

64.99

59.99